ROTA KONSANTRE YEM NEDİR ?

Rota Konsantre Yem Premiks değil Konsantre bir yemdir. 38 çeşit hammadde’nin hiçbir işlem görmeden , belli miktarlarda , homojen bir şekilde karıştırılmasıyla bu konsantre yem meydana gelir.

Premiks değildir, yemdir. Fakat içeriğinde dünyanın en iyi vitamin mineralleri de kullanılmıştır. Bu Rota konsantre yemi aldığınızda herhangi bir vitamin mineral premiks kullanmanıza gerek yoktur.

ROTA YEM’İN İÇERİĞİNDE NELER VARDIR ?

Rota Konsantre yemin yarısı Soya dan oluşur, kalanı ise bongalitler, bufferler, niasin, bay pas yağı, a d e vitamini , mineraller, canlı maya, etkincil maddeler vs. oluşur.

Yüksek proteinli ve yüksek enerjili bir konsantre yemdir. Hayvanlarda belli gramajlarda kullanılır.

ROTA YEM KAÇ ÇEŞİTTİR ?

Rota yemin , Büyükbaş süt , besi , düve yemi , buzağı yemi bulunmaktadır.
Küçükbaşlarda ise sadece koyun ve keçi süt konsantre yemi bulunmaktadır. Küçükbaş kuzularda kuzu konsantre besi yemimiz yoktur.

ROTA YEM NASIL KULLANILIR ?

Konsantre Besi yemi , danalar da canlı ağırlıklarına göre kullanılır. Konsantre Besi yemimizden kullanmaya başladığınızda herhangi bir fabrika pelet yemi kullanmanıza gerek yoktur. Ayrıca ekstra vitamin , mineral , premiks kullanmanıza da gerek yoktur, yemin içinde hepsi vardır. Kombine bir konsantre yemdir.

Elinizde bulunan kaba ve kesif yemler ile sizlere 2 şer aylık periyotlar halinde Rasyon yapıyoruz. Bu rasyona göre  ve aylık aldıkları canlı ağırlığa göre yem tüketimi değişiyor. Rota besi yemi arpa ile daha iyi çalışıyor. Biz beside arpa ağırlıklı gidiyoruz.

Mesela elinizdeki danaların ortalama canlı ağırlığı nedir ?

200 kg canlı ağırlık da olan bir danaya günlük 600 , 700 gram rota konsantre rasyonel besi , 2 kg arpa ve elinizde bulunan diğer kaba yemler, bunlar nedir, mısır silajı veya pancar posası bu ikisinden biri şart çünkü suca zengin bir kaba yemin olması gerekir rasyon da. Varsa elinizde yonca veya çayır otları, kepek, ayçiçeği küspesi , saman gibi. Siz bize elinizdekiler söylüyorsunuz bizde size buna göre rasyon yapıyoruz.

En az 50 paket gönderim yapabiliyoruz. Ambar kargo ile Türkiye nin her yerine kargolayabiliyoruz. Paketlerimiz 25 kg lıkdır.

NEDEN EN AZ 50 PAKET ROTA YEM GÖNDERİLİYOR. DAHA AZ ALIM NEDEN YOK ?

Rota Konsantre Rasyonel yemlerimiz , 25 kg paketler halindedir. Kargo firmaları 1 paket için 70 tl gibi yüksek bir kargo ücreti istemektedirler. Ambar kargo ise paket başına 10 tl kargo ücreti alıyor fakat en az limit olarak 50 paket halinde yani bir palet şeklinde olmasını istiyor. Yani 1 paket konsantre rasyonel yem diyelim ki 140 tl, ambar kargo ile kdv kargo dahil 150 tl iken , diğer kargo firmaları ile 140 tl olan konsantre yem 210 tl ye sizlere ulaşıyor. Bu konsantre yemi bu paralara kullanmanın hiçbir esprisi kalmıyor.  

NASIL SİPARİŞ VEREBİLİRİM ?

İsim Soyisim
Tel No
Tc No ( fatura için gerekli)
mail adresi ( fatura için ) yoksa farketmez.
Açık Adres , bilgilerinizi yazıyor bizleri arayarak veya watsap , e-mail aracılığıyla bizlere iletiyorsunuz.

Gönderim Ambar Kargo ile oluyor, Türkiye nin her yerine gönderiyoruz. Fiyatlara nakliye ve Kdv dahildir.

ROTA KONSANTRE YEM ÖDEMESİNİ NASIL YAPIYORUZ ?

Kredi kartı veya havale ile yapabilirsiniz. Kredi kartı tek çekim oluyor, fabrikanın muhasebe bölümü sizi arıyor ve karttan çekimi yapıyor.
Veya fabrikanın banka hesaplarına yatırabilirsiniz.

ROTA KONSANTRE RASYONEL BESİ YEMİNİN DİĞER YEMLERE GÖRE FAYDASI NEDİR ?

Rota yem ile , daha hesaplı, daha ekonomik bir besi yaparsınız. Fabrika yemi ile aylık 30 kg canlı ağırlık aldırırken, rota yem ile aylık 50 kg ve üzeri canlı ağırlık aldırırsınız. Buda sizin besi sürenizi kısaltır. Ayrıca arpa ağırlıklı çalıştığımız için besideki randumanınız yüksek gelir. Yani %60 62 randuman yaptırır.

180 200 kg canlı bir danayı siz, 13 14 ay daha bakarak 650 kg yaparken , aynı danayı biz 9 10 ayda 650 700 kg yapabiliyoruz.

Size profesyonel rasyonlar yapıyoruz.

ROTA KONSANTRE SÜT YEMİ NASIL KULLANILIR ?

Rota Konsantre süt yemi sağmal ineklerde  günlük 2 kg kullanılır. Kullanmış olduğunuz fabrika yemini yarı yarıya çeker 2 kg da rota süt yeminden rasyona gireriz. Yani 8 kg süt yemi kullanıyorsanız bunu 4 kg ya çekeriz 2 kg da rota konsantre süt yemi kullanırız. 4 5 gün içinde sütünüzde hayvan başı 3 ile 5 lt arası artış olur .

Ayrıca rota konsantre süt yemi kullandığınızda , ineklerde kızgınlık problemi de kalmaz.

ROTA KONSANTRE BUZAĞI YEMİ NASIL KULLANILIR / KAÇ AYLIK BUZAĞILARA VERİLİR ?

Rota Konsantre buzağı yemi günlük 800 gram buzağı başına verilir. Buzağı 1 aylıkken kullanmaya başlanır 6 aylık olduğunda kullanım biter. Yine ellerindeki diğer kaba yemlerle rasyonu biz yapıyoruz

ROTA KONSANTRE DÜVE YEMİ NASIL KULLANILIR / NE ZAMANA KADAR KULLANILIR ?

Rota Konsantre düve yemi 6 aylık dişi düvelerde kullanılmaya başlanır, ta ki doğuma kadar, Günlük 600 gram kullanılır. Hayvanlarda kızgınlık problemlerini çözer.