Ülkemiz Tarım ve Hayvancılık ülkesi olmasına rağmen bilgi açısından halen çok daha gerilerdeyiz. Bizleri bu güne kadar yönlendirmeye çalışan insanlar da hep Ticaret yapma derdine düşerek üreticiyi soyma peşinde oldular.

 

Amacım , sosyal medya hesaplarımdan üreticilere, daha çok küçük aile işletmesi sahiplerine Tarım ve Hayvancılık dan nasıl para kazanabileceklerini öğretmek. Bilgiyi saklarsan ZENGİN , paylaşırsan EFSANE olursun sözünü kendime ilke edinerek bu yola çıktım.

 

Yüzlerce aileye perakende süt satışını öğrettim, yüzlerce besici kardeşime hayvanlarını besleme konusunda ücretsiz danışmanlıklar vererek yönlendirdim.

 

Amacım sadece ticaret yapmak değil. Bunu yaparken de insanları yanlış yönlendirmeden , onların vebaline girmeden , ceplerinde ki paraya göz dikmeden yapmak. Kullanmadığım , hayvanlarıma yedirmediğim hiçbir ürünü para kazanmak için sizlere satmayacağımı bilmenizi isterim.

 

13 senedir bu sektörün içindeyim. Yaptığım hiçbir ticaretimde en küçük yanlış yapmış biri değilim. Rabbim kazandıracaksa helalinden kazandırmayı hepimize nasip etsin.

 

CENGİZ ÇAYLI KİMDİR ?

 

Cengiz Çaylı , küçük aile işletmesi sahibidir. Mera hayvancılığı yaparak damızlık düveler yetiştirir, mera hayvancılığı yaparak yerli ırk hayvanlarına , limuzin , şarole, angus ırklarını tohumlayarak , buzağı büyütüp satışını yapan, icarlı 1200 dönüm kaba yem bitkileri ekip biçen bir çiftçi dostudur.

 

Aynı zamanda Ticaret te yapıyorum, kaba yem satışı, sertifikalı kaba yem tohum satışı, büyükbaş küçükbaş hayvan satışı ve danışmanlık yapıyorum.

 

Küçük aile işletmelerine yardım ilk hedefim ve görevimdir. Bu güne kadar hiçbir küçük aile işletmesinden danışmanlık bedeli almadım.

 

Evet BU İŞİN OKULUNU OKUMADIM, ÜNİVERSİTESİNE DE GİTMEDİM ama HAYAT BENİ BU İŞ İÇİN YETİŞTİRDİ DİYEBİLİRİM.

 

Sosyal medya hesaplarımdan beni takip edebilir, yeni paylaşımlarıma ulaşabilirsiniz